Ar galima atlikti psichologinį įvertinimą per vieną (dvi) dienas?
Siekiant kokybiško psichologinio įvertinimo, ištyrimas trunka tris darbo dienas ir jo trukmė nėra trumpinama klientų prašymu. Patirto seksualinio išnaudojimo atskleidimas vaikui yra sudėtingas ir emociškai jautrus procesas. Ilgesnis vertinimo laikas padeda užmegzti kontaktą su vaiku, leidžia jam labiau atsiverti ir sudaro sąlygas pakankamos trukmės tarpams tarp konsultacijų, kad vaikas nepervargtų aptarinėjant trauminio pobūdžio patirtis.
Ar galima atlikti psichologinį įvertinimą nuotoliniu būdu?
Psichologinis įvertinimas atliekamas tik kontaktiniu būdu vaikui atvykus į Pagalbos centrą.
Kuris Pagalbos centro psichologas atliks užregistruoto vaiko psichologinį įvertinimą ar teisinę apklausą?
Su vaiku dirbsiantis psichologas paaiškės vaikui atvykus į Pagalbos centrą. Iš anksto specialistas vaikui nėra priskiriamas. Visais iki vaiko atvykimo iškylančiais klausimais galite kreiptis į bet kurį Pagalbos centro psichologą telefonu (8 691 31533; 8 600 75189; 8 672 93649; 8 607 82811) arba elektroniniu paštu.
Ar lydintis asmuo gali susimokėti už maitinimą Pagalbos centre?
Lydintiems asmenims Pagalbos centre maitinimo paslaugos nėra teikiamos nei mokamai, nei nemokamai. Jiems sudaroma galimybė atsivežus produktų gamintis maistą savarankiškai Pagalbos centro virtuvėje (joje yra šaldytuvas, viryklė, virdulys, puodai, keptuvė, mikrobangų krosnelė, stalo įrankiai ir indai). Atkreipiame dėmesį, kad su lydinčiu asmeniu vaikai apgyvendinami tik išskirtiniais, Pagalbos centro vidaus tvarkos taisyklėse numatytais, atvejais.
Ar galima atsiųsti vaiką psichologiniam įvertinimui, jei teisėsauga nutraukė tyrimą dėl galimai patirto seksualinio smurto?
Taip, galima. Vaiko registracijai į Pagalbos centrą nebūtina tiksliai žinoti, kad vaikas patyrė seksualinę prievartą, užtenka turėti įtarimą.
Ar po atvykimo į Pagalbos centrą pagerės vaiko savijauta ir elgesys?
Kai kuriais atvejais bendravimas su Pagalbos centro psichologu gali padėti vaikui pasijusti suprastam bei priimtam ir taip šiek tiek palengvinti emocinę būseną. Vis dėlto Pagalbos centre teikiamos tik trumpalaikės paslaugos, be to, susitikimai su psichologu visų pirma orientuoti į psichologinio vertinimo atlikimą, o ne pagalbos teikimą. Siekiant padėti išgyventi seksualinės prievartos situacijas ar kitas traumines patirtis ir susitvarkyti su jų pasekmėmis, daugeliui vaikų reikalinga tęstinė psichologinė ar psichoterapinė pagalba, kurios galima ieškoti vaiko gyvenamojoje vietoje.