Paieška
*alt_site_homepage_image*

 

Globos namų „Užuovėja“ Suaugusių asmenų su negalia padalinyje užtikrinama ilgalaikė (trumpalaikė) socialinė globa suaugusioms moterims su proto ir/ar psichikos negalia, dėl kurios jos negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis, kurioms būtina nuolatinė specialistų priežiūra ir kurioms dėl proto negalios ar psichinių sutrikimų nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Moterys globos namuose gali gyventi kartu su savo vaikais. Slaugos paslaugos globos namuose "Užuovėja" neteikiamos.

Įgyvendinant socialinės globos pertvarką, globos namai 2020 m. įsteigė grupinio gyvenimo namus suaugusioms moterims su proto ir/ar psichikos negalia. 2021 m. globos namai įsigijo antruosius grupinio gyvenimo namus, kuriuose taip pat planuojama apgyvendinti suaugusias moteris su proto ir/ar psichikos negalia.

Globos namuose yra sporto ir renginių salės, biblioteka. Kiekviename aukšte įrengti atskiri poilsio ir užimtumo veiklų kambariai, virtuvėlė, skalbykla, vonios kambariai, tualetai, dušai ir miegamieji. Gyventojoms skirti jaukūs kambariai, kuriuose yra visi reikiami baldai, televizorius, radijo grotuvas. Kartu su socialiniais darbuotojais bei jų padėjėjais gyventojos prižiūri, puoselėja švarą ir jaukumą, mokosi kasdienio gyvenimo įgūdžių.